Przejdź do głównej zawartości
Wrażliwy żołądek

Twój pies ma delikatny brzuszek? Oto jak mu pomóc odpowiednią dietą.

Zaktualizowano ponad 2 tygodnie temu

Wysoko przetworzone karmy dla psów mogą zawierać składniki, które prowadzą do problemów trawiennych i skórnych, takich jak wzdęcia, podrażnienia czy alergie. W saszetce z posiłkiem PsiBufet nigdy nie znajdziesz (teraz weź głęboki oddech) dodatku zbóż, pszenicy, glutenu, kukurydzy, nabiału, laktozy, soi, cukru lub jaj. Wiemy, że te składniki mogą podrażnić brzuszki, powodować wzdęcia i swędzenie skóry, więc po prostu tego nie używamy.

Stawiamy na naturalne składniki, takie jak warzywa, owoce i mięso, które delikatnie gotujemy i szybko zamrażamy, aby zapewnić psu pełnowartościowy i łatwostrawny posiłek. Skład naszych posiłków jest dostępny na stronie PsiBufet w zakładce Produkty.

Nasze przepisy z kurczakiem, indykiem i dziczyzną są lekkostrawne i zawierają mniej niż 6% surowego tłuszczu, dzięki czemu to odpowiedni wybór dla wrażliwych żołądków. Są także w pełni zbilansowane pod względem odżywczym, więc możesz mieć pewność, że Twój pies dostaje smaczny posiłek spełniający wszystkie jego codzienne potrzeby.

Twój piesek prawdopodobnie od razu spałaszowałby całą miskę z posiłkiem PsiBufet, ale warto zacząć powoli i stopniowo wprowadzać nowe jedzenie. W ten sposób zmniejszysz ryzyko wystąpienia rewolucji żołądkowych. W pierwszej paczce z naszym jedzeniem znajdziesz książeczkę powitalną z informacjami na temat stopniowej tranzycji na świeże, gotowane na parze posiłki.

Na początku wprowadzania nowej diety zalecamy podawanie bardzo małych ilości jedzenia PsiBufet (kilka łyżek) wymieszanego z jego dotychczasową karmą. Każdego dnia możesz stopniowo zwiększać ilość jedzenia PsiBufet. Tranzycja powinna Wam zająć ok. 10-14 dni.

Kluczowa jest konsekwencja! Na początek wybierz jedną, lekkostrawną recepturę - trzymanie się jednego smaku pomaga zachować stabilność układu trawiennego. W okresie przejściowym warto podzielić dzienną porcję na 4-5 mniejszych posiłków, co wspomoże prawidłowe trawienie. Możesz także podgrzać jedzenie w mikrofalówce lub na patelni - ciepły posiłek jest delikatniejszy dla żołądka.

Jeśli zauważysz, że Twój pies ma lekkie dolegliwości trawienne, cofnij się o krok lub dwa w procesie przechodzenia na nową karmę i daj mu kilka dni na przystosowanie się. Pamiętaj też, aby zapewnić mu stały dostęp do świeżej wody.

Powyższe informacje to jedynie zalecenia dotyczące karmienia. To Ty znasz swojego psa najlepiej, więc dostosuj zmiany do jego indywidualnych potrzeb.

Czy to odpowiedziało na twoje pytanie?